שוק הנדלן כיום ובעבר | נדלן עסקי

שוק הנדל"ן כיום יכול להציע מגוון רב של אפשרויות לרוכשים הפונטציאלים. מעבר לנכסים פרטיים קיים גם היצע רב בשוק הנדל"ן לנדל"ן עסקי.


כשאומרים נדל"ן עסקי אנחנו מתכוונים להשכרת מחסנים, חנויות ומבנים לוגיסטיים. השכרה של מחסנים היא פעולה שצריך לתכנן ולשקול בכובד ראש בשל החשיבות הרבה לעסק שלנו.


ישנם פרמטרים רבים שצריך וחשוב לקחת בחשבון בבואנו לחפש מחסן להשכרה או מחסן למכירה לעסק שלנו. אחד הפרמטרים החשובים שעלינו לקחת בחשבון זה המיקום.


מדוע המיקום חשוב? בחירת המיקום הנכון יכולה לעזור לנו לחסוך בעלויות ארנונה לדוגמא, או להמנע מפקקי תנועה ועומס, וכמובן שגם זמינות תחבורתית לעובדים שיגיעו לעבוד במחסן היא חשובה ביותר. רצוי לבחור מקום נגיש שקל להגיע אליו. ולכן שנחפש מחסן להשכרה ניקח בחשבון את כל השיקולים הללו.

אפשרות נוספת היא לרכוש מגרש ועליו לבנות את המחסן הלוגיסטי שאנחנו מתכננים. מחסן לוגיסטי הינו מבנה תעשייה גדול שיכולים להיות לו שימושים רבים. ניתן למצוא מבני תעשיה להשכרה היום כמעט בכל מיקום בארץ. אם אנחנו מחליטים לרכוש מגרש חשוב שנתכנן מפרט נכון למימוש יעיל של המבנה הלוגיסטי על מנת שתהיה לו יעילות גבוהה.

נדל"ן עסקי כולל בתוכו גם השכרת משרדים או חנויות למכירה. חשוב שבזמן חיפוש משרדים להשכרה נזכור תמיד שלכל מיקום אסטרטגי יש עלויות נלוות ולכן משרדים להשכרה בתל אביב לא יעלו כמו משרדים להשכרה בפתח תקווה לדוגמא. ולכן חשוב לנו להגדיר את המטרות שלנו וכמה ברצוננו להשקיע. כמובן המיקום אותו נבחר לחנות או למשרד שלנו חשוב מאוד לשגשוג העסק ולכן חשוב לחפש חנות להשכרה או משרד להשכרה שיענו קודם כל על הצרכים שלנו כעסק מבחינת ההשקעה העתידית שלנו וכמובן גם יפנו לקהל המתאים לקהל הלקוחות היעודי של העסק.