מחפשים משרדים להשכרה? ביררתם מי השכנים?

בדיוק כמו בחיפוש דירה כך גם משרדים להשכרה מצריכים תכנון מוקדם והחלאה על כל הפרמטרים שחשובים לי במשרדים החדשים. רוב בעלי העסק באמת לוקחים את הנושא של חיפוש משרדים להשכרה ברצינות תהומית, פונים למשרדי תיווך או עובדים על כל האפשרויות בלוחות ההשכרה השנים באינטרנט, יש בעלי עסק כל כך רציניים, שמגיעים לבדוק את המשרדים הפוטנציאליים עם רשימה של דרישות כתובה על נייר. ואכן, הם עוברים סעיף סעיף עם בעל המשרדים, מסמנים מה שנמצא ומוחקים מה שלא עד למציאת המשרדים להשכרה הכי מתאימים לצרכים שלהם. סגרו על משרדים להשכרה, חותמים על חוזה, שמחים וטובי לב מזמינים חברת הובלות ופותחים את יומם הראשון במשרדים הראשונים, רק כדי לגלות לפלצותם את השכנים.

 

מה יכול להיות בעייתי בשכנים?

תתפלאו. באחדהמקרים של חיפוש ומציאת משרדים להשכרה על ידי בעל עסק, הוא עבר למשרדים. אפילו לא מדובר על בית מגורים שהסב את אחת הדירות למשרד ויש רעשים מהשכנים האחרים, לא זו היתה הבעיה. דובר על בנין משרדים, אמנם אל מפואר ויוקרתי במרכז העסקי של תל אביב, אבל בנין משרדים ותיק ואיכותי באחת הערים הסמוכות לתל אביב. לספר סיפור ארוך בקצרה, אחרי המעבר התברר לאותו בעל עסק, שהשכן במשרד לידו סובל מתופעה של אגרנות כפייתית, למי שלא יודע מדובר על אדם שלא זורק שום דבר, אוגר ואוגר, עד שאין מקום לזוז.

 

איך התגלתה האגרנות?

זה התחיל מלקוחות שהתלוננו על ריחות לא נעימים מהמסדרון. בעל העסק דאג למנקה יום יום, במשרד עצמו הריח היה מעולה, אבל אכן המסדרון העלה צחנה לא ברורה. והמשרד הסמוך נראה תמיד סגור, האמת שכאשר עשה סיבוב ראשוני כשהגיע לסקור את המשרדים לא הוטרד מהמשרד הסמוך, על הדלת התנוסס שלט של רואה חשבון והוא חשב שמשם לא תצוץ בעיה. אחרי התלונות החוזרתו ונשנות, הוא החליט לברר עם דיירים ותיקים יותר כמו משרד רואי החשבון הסמוך, רק כדי לגלות שהמשרד משמש בפועל כמחסן מלא עד אפס מקום חפצים ישנים ומריח מצחנת עובש, אבק ורקבון. עכשיו הוא תקוע עם תשרד חדש ומקסים ליד מחסן גרוטאות ואין לו מה לעשות בנדון. אז כשאתם מחפשים משרדים להשכרה, אל תסתפקו בשלט על הדלת, תכנסו להגיד שלום ולהכיר את השכנים.