משרד להשכרה והשיקולים לבחירה

לתחום של משרדים להשכרה יש שתי פנים. האם אתה בעל הנכס שיש לו משרדים להשכרה ומחפש דיירים, או האם אתה בעל העסק ומחפש משרדים לשכור כדי שישרתו את העסק היטב. בעת בחירת מיקום לעסק שלך אתה שוקל האם לקנות נכס או לשכור. לצד השיקולים הכלכליים יש שיקולים חשבונאיים, כי השכירות תחשב לך להוצאה שוטפת ואילו הרכישה תהיה נכסים שדורשים דיווח חשבונאי אחר לחלוטין. ההחלטה תהיה על פי התייעצות עם רואה החשבון של העסק ואולי גם עם יועץ השקעות.

 

שיקולים לגבי מיקום

לצד השיקולים הכספיים הברורים ישנם שיקולים אחרים חשובים שגם להם השקעות כלכליות לא מבוטלות. אם אתה בעל משרד של עורכי דין או רואה חשבון מיקום העסק צריך לשדר רמה מסוימת של יוקרתיות. מה תחום העיסוק שלך? מה סוג הלקוחות שלך? האם אתה עורך דין שמתמחה בעברות הצוארון הלבן או בפלילים? האם אתה יועץ מס המתמחה בסוג מסוים של לקוחות. אלה ישפיעו על מיקום המשרדים שלך. אם מדובר בעסק שעיקר עבודתו דרך המחשב ואין לו מגע פרונטלי עם לקוחות תוכל להסתפק במשרד קטן בדרום העיר או אפילו לעבוד מחדר בדירתך. אם אתם עוסקים במכירה דרך חנות וירטואלית תסתפקו במשרד קטן ומחסן גדול במיקום לא יקר.

 

משרדים לבעלי מקצועות חופשיים

משרדים להשכרה עבור אנשי המקצועות החופשיים יכולים להיות פעמים רבות גם דירת מגורים גדולה שהוסבה למשרד. בית פרטי עם גינה יכול להוות משרד עבור רופא, פסיכולוג, עורך דין ואפילו חברת תיווך שרוצה לשדר ביתיות. כשבוחרים משרד, כמו כשבוחרים כרטיס ביקור או אתר אינטרנט, הרצון הוא מצד אחד להיות דומים לאחרים בתחום ומצד שני ליצור ייחוד, בידול, סממן שימשוך לקוחות למיקום שבחרת. שיקול נוסף יכול להיות דווקא זמינות. אם יש בניין משרדים להשכרה בתל אביב ואין בו אף רואה חשבון או עורך דין תוכל לפתוח שם את המשרד שלך ולמצוא לקוחות רבים בין שכניך. אם המשרד השכן הוא מרפאה יוקרתית שבאים אליה לקוחות רבים, יש סיכוי שהם יזכרו אותך לפעם הבאה שיצטרכו רואה חשבון או עורך דין.

 

שיקולים נוספים לשוכר

לבחירה המורכבת הזו נוספת גם השאלה של שיפוץ המשרד לפני הכניסה אליו. יש בעלי נכס שעורכים את השיפוץ בעצמם ואתה מקבל משהו מוכן שאולי לא יתאים לצרכיך, ואחרים שמשכירים לך את המרחב לשפץ כרצונך ולפי טעמך. האם יש חברת ניהול בבניין? מדובר מצד אחד בהוצאות נוספות, מצד שני יורד מעליך הנטל של דאגה לסביבת המשרד לניקיון ולמעליות. כך שהחיפוש אחר משרדים להשכרה, או החיפוש עבור דיירים למשרד שלך הוא משימה מורכבת מבחינות רבות.