לא רק דירות, ביקוש הולך וגובר להשכרת מחסנים

בשנים האחרונות חברות נדלן עדות לעלייה בביקוש להשכרת מחסנים, עשינו בדיקה והממצאים לא הפתיעו במיוחד, מרבית הלקוחות הצביעו על בעיית מחירי השכירויות במרכז הארץ שממשיכות לעלות והופכות תחומים מסוימים לפחות תחרותיים ואף למפסידים.

בעקבות העלייה המתמשכת המחסנים הפכו לפופולריים וחברות רבות מנצלות את ההזדמנות ומקימות או משכירות מחסנים באזורים פריפריאליים על מנת לחסוך עוד יותר בעלויות קבועות שבסופו של דבר מאפשרות להוריד את רמת המחירים ולעמוד בתחרות הגוברת בענף שלהם.

גם חברות גדולות בד"כ יבחרו להפריד את היחידה הלוגיסטית של העסק ממשרדי החברה, שעדיין יכולים להיות ממוקמים במרכז הארץ. הדבר מתאפשר עצם העובדה שפעילות לוגיסטית בד"כ לא נחוצה לפעילות שוטפת והשיווקית של העסק, במקביל ההפרדה תתרום לחיסכון בעלויות שכירות גבוהות במרכז הארץ והפחתה בהוצאות הקבועות ותפעוליות של החברה.

הסיבות לביקוש הגובר למחסנים להשכרה?


סיבה נוספת לעליה בביקוש להשכרת מחסנים היא התפתחות האינטרנט והגלובליזציה, חנויות מעבירות את פעילויות השיווקיות והמכירתיות שלהן לאינטרנט באמעצות הקמת אתרי סחר. עסקים רבים רואים בכך יתרון רב אשר מאפשר להם לחסוך בעלויות, להפחית במחירים ובהמשך להציע מחירים זולים יותר מהמתחרים.


גם התמיכה של רשויות הערים והמדינה תורמות לעליה בביקוש הנובע מהוזלת תעריפי הארנונה והמסים באזורי התעשייה. מסיבה זו יותר חברות קונות מחסנים והופכות אותם למרכזי המכירות שלהם. כפי שצוין קודם ניתן להשיג בהם מחירים זולים יותר מהמתחרים במרכז הארץ שעלויות התפעוליות שלהן גבוהות יותר מה שבסופו של דבר יוצא מכיסו של הצרכן.

למה דרכי גישה למחסן צריכות להיות נוחות?


כאשר חברה שוקלת העברת פעילות לוגיסטית לאזור פרפיאלי עליה קודם כל להתחשב ולדאוג שלכל העובדים הקיימים או לפחות לחלק גדול מהם לא תהיה פגיעה ממשית והרעה בתנאים עקב ההתרחקו, לכן על חברות הנדלן להציע נכסים אשר יש אליהם גישה נוחה ותחבורה ציבורית מפותחת.


מכיוון שמחסנים לוגיסטיים מיועדים לפריקה וטעינה מתחדשת של סחורות,יש לקחת בחשבון את מיקומו בטרם קבלת החלטה לגבי השכרת מחסן לוגיסיטי, לכן אחד הנקודות החשובות שיש לה השלחה ישירה על הוצאות ורווחיות החברה הינה הנגישות של המחסן לצירים מרכזיים, מה שמאפשר לחברה לנהל באופן מסודר את השינוע של הסחורות.

המיקומים הטובים במרכז למחסנים לוגיסטיים שאינם תל אביב ושהארנונה בהם יחסית לא גבוהה: איזור האיירפורט סיטי, שוהם, מודיעין ופתח תקווה.

במידה ותבחרו למקם את מרכז הלוגיסטי באזור מרוחק עוד יותר, בו דמי השכירות נמוכים יותר, תיאלצו להיתקל בעלויות גבוהות של הובלה. זאת בגלל קוי האספקה הארוכים, דבר שיכלול: תשלום גבוה יותר על דלק, בלאי של משאיות, שעות נהיגה ארוכות וכו'. כל אלו הם דברים שיגרמו לעליית מחיר של המוצר עצמו - המאוחסן במחסן.

חשוב לזכור דבר חשוב: ככל שמיקום המחסן יהיה נגיש תחבורתית ובמיקום נוח, נוכל לשכור כוח אדם שיוכל להגיע בנוחות ובעלויות נמוכות לעבודה במחסן וכך נוכל לחסוך בעלויות הובלה ולהשקיע אותן במשאבים אחרים כמו מכונות, מחשוב ורובוטיקה ופעילויות שיווקיות.

כיצד להפחית את הסיכון של מעבר מחנות למחסן


מעבר הדרגתי: אחת השיטות היא לפתוח מחסן במקביל לפעילות החנות שתהווה סוג של אולם תצוגה עבור קהל הלקוחות. כך תתאפשר זרימה הדדית של לקוחות מהחנות אל המחסן ולהפך לפי יכולת הקנייה ולפי הנגישות לשני המקומות. בשלב התחלתי יתכן ויהיו עלויות גבוהות, אך בטווח הארוך החברה תוכל להחליט האם המהלך הצליח ולסגור את אחד המקומות.

  • תכנון נכון של מחסן: כמו בכל עולם העסקים גם בתחום תכנון המחסנים הלוגיסטיים דרושה יצירתיות רבה מצד בעלי המחסן או מתכנינו .תכנון מקדים ובחירת מיקום שישרת את מטרות המחסן יעניק לשוכרים או לבעלים אפשרויות חסכון במספר מרכיבים,לרבות עלויות תפעול וכוח אדם. קרבת המחסן אל דרכי גישה תוביל לחסכון בעלויות ההובלה ממנו ואליו ובכך תאפשר להם להמשיך ולהשקיע בפיתוח פנים לרבות רכישת ציוד מתקדם לצרכי לוגיסטיקה.
     
  • איכות המבנה וגודלו: אף אחד מאיתנו לא רוצה למצוא את עצמו עם סחורה פגומה כתוצאה מפגעי מזג אוויר או חלילה וחס רעידות אדמה. מחסן לוגיסטי מודרני מעניק הגנה היקפית מפני כל אלו בנוסף לאבטחה מקסימאלית מפני גניבות ופריצות. חברת נדל"ן רצינית תדע לספק לכם את כל האינפורמציה לגבי תקינות המבנה, לספק את כל האישורים הדרושים מרשויות החוק: אישור מכבי אש וכו, היסטריה לגבי הסוחרים הקודמים וכו. כל אלו יעזרו לקבל החלטה נכונה.
     
  • שמרו על הקיים! נקודה חשובה נוספת עבור החנות אשר בחרה להעביר את פעילותה למחסן הינה בניית אסטרטגיה לחיזוק ושמירה על נאמנותם של לקוחות קיימים.

במקביל עליה להפנות חלק מהתקציבים לפרסום באינטרנט על מנת למשוך קהל יעד שלא נחשף לעסק באופן פיזי.

אם העסק שלך יכול להרוויח מקניית מחסנים אנו בטאוור לנד נוכל לשקלל את כלל הגורמים שיהפכו את קניית המחסן עבורכם לכדאית. צרו קשר לייעוץ חינם.