התאמה אישית של מחסן לוגיסטי לצרכי מפעל או בית עסק

 

בשנים האחרונות קיימת מגמת צמיחה בתחומי התעשייה השונה לשימושים השונים של  מחסנים לוגיסטיים מתקדמים. מחסנים לוגיסטיים מתקדמים מעניקים שירותים שונים למגוון נרחב של עסקים וחברות ומכילים בתוכם את כלל הפונקציות המאפשרות למפעל או לבית העסק להשתמש במחסן לצרכיהם השונים.

מחסנים לוגיסטיים מעמידים לרשות אותם מפעלים ובתי עסק את כלל השירותים המתקדמים,לרבות: ניהול ממוחשב של מלאים וסחורות, גישה קלה ונוחה לסחורות המאוחסנות,מערכות מידע ממוחשבות,צוות מחסנאים עתיר ניסיון ועוד. מחסנים אלו מאפשרים השכרת מחסן לוגיסטי בהתאמה אישית לכלל צרכיו.


השכרת מחסנים לוגיסטיים

חברות גדולות במשק הישראלי בונים מחסנים לוגיסטיים עצמאיים משלהם על מנת להעמיד לרשותם את המחסן האופטימאלי לכלל צרכיהם. חברות אלו מאפשרות השכרת מחסן בשטחים שאינם מנוצלים על ידם וכך מאפשרים לעסקים נוספים ליהנות מקדמת הטכנולוגיה בתחום האחסון. השכרת מחסן בשיטה זו חוסכת כסף רב מצד חברות ומפעלים קטנים באבזור מחסנים שונים לטובת צרכיהם.

כל מה שצריך לדעת על מחסנים לוגיסטיים

מחסן  לוגיסטי מודרני מספק שירותים שונים תחת קורת גג אחת,לרבות, אחסנת סחורות ומלאים שונים, מרכזי הזמנות , מרכזי הפצה ארציים ועוד. בדרך כלל מחסנים לוגיסטיים מתקדמים א מנוהלים בצורה ממוחשבת באמצעות מערכות מחשוב מתקדמות המאפשרות פונקציות שונות של ניהול המלאי במקום. מחסן לוגיסטי המנוהל ומתוכנן ברמה האופטימאלית לצרכים שונים מסוגל לאכלס בתחומו מספר רב של חברות ומפעלים שונים והופך לשיטת האחסון האידיאלית עבור בעלי עסקים רבים.

למיקום הגיאוגרפי של המחסנים הלוגיסטיים חשיבות עצומה. המיקום המועדף צריך להיות מרכזי ונגיש לצירי תנועה מרכזיים שיקלו על צרכי השינוע וההובלה של הסחורות למקום ומננו. כמו כן, תכנון הקמתו של מחסן לוגיסטי מודרני לוקח בחשבון פרמטרים רבים המעניקים לו יתרונות מודרניים מתקדמים,כגון: חשיבה פונקציונאלית לצרכי חסכון באנרגיה, תכנון סביבת עבודה יצרנית-מתקדמת וידידותית לעובדי המקום ועוד.

מפעלים וחברות שונות רוכשים מבני תעשייה ישנים ובהתאמה אישיות לצרכיהם הופכים את המבנה למחסן לוגיסטי מתקדם. חברות אחרות מעדיפות לרכוש שטחים על פי מידה בתוך מחסנים לוגיסטיים קיימים ואחרים בונים על גבי קרקעות שונות ברחבי הארץ את המחסן הלוגיסטי שלהן.