איתור נכסים וכיצד לבצע זאת

לימודי נדל"ן מאפשרים לכם לרכוש מקצוע מועיל ומעניין המשלב תחומים שונים, ממשקים משולבים, יכולת לייעץ לאנשים המבקשים סיוע בביצוע עסקאות של מכירת נכסים, קנייתם או השכרתם. 
 
קורס נדל"ן מאפשר לרכוש ידע חשוב במגוון נושאים: יזמות, בנייה, דיני מקרקעין, מימון נדל"ן, משא ומתן, ניצול הזדמנויות בנכסים הנחשבים בעייתיים, הערכת שווי נכסים, היתרי בנייה, מיסוי, עסקאות אקזיט, שדרוג נכסים  והשבחתם ועוד. קורס הנדל"ן מקנה כלים המאפשרים לאתר נכסים בעלי פוטנציאל באזורים בעלי ערך נדל"ני גבוה. 
 
לאיתור נכסים בעלי פוטנציאל להכנסה שוטפת גבוהה לרוכשיהם הבוחרים להשכירם ובה בעת ליהנות מתשואה הונית יפה כתוצאה מעליית ערך הנכס יש השפעה על המוניטין של איש הנדל"ן.
 
איתור נכסים מחייב יכולת לעבוד נעל פי תכנית מסודרת שתכליתה וייעודה הוא לבצע סקר שוק וניתוחו לאחר איסוף הממצאים בו, ויכולת לאמוד את הפוטנציאל הנדל"ני של הנכסים המצויים באזורים מסוימים.
 
על מנת לאתר את הנכס המבוקש חשוב להגדיר ולאפיין את מטרת הנכס (בית, משרד, נכס להשכרה ועוד), היות שלצרכים ולרצונות ובעיקר ולפרופיל השימוש בו יש השפעה על מיקום איתורו. לדוגמה: אם אתם מחפשים וילה יוקרתית באזור שקט, באופן טבעי האזור הגאוגרפי הפוטנציאלי לקיומו של הנכס המבוקש הוא בפאתי שכונות יוקרה בערים הנחשבות אמידות במקום שבו מובטחים לכם שקט ופרטיות מרביים. לעומדת זאת- אם אתם חברה העוסקת בהענקת שירותי ייעוץ  לתושבי העמק והגליל, לא סביר שתחפשו משרד בתל אביב אלא באזור שבו נמצא קהל הלקוחות שלכם. איתור נכסים מתבצע על פי שורה של שיקולים תוך ייחוס משקל משתנה לכל אחד מהם. לדוגמה: אם חשובה לכם נגישות מיטבית לשירותים קהילתיים חיוניים כגון חינוך, בריאות, תרבות ולשירותי פנאי שונים כגון בתי קפה ומסעדות, טבעי שתחפשו דירה במרכז העיר ולא באחד מפרבריה או ביישוב מחוץ לה, אבל אם איכות חיים במובן הפיזי הוא שיקול מרכזי ומהותי עבורכם ואתם אוהבים שקט ומרחב, ודאי תעדיפו בית באחד המושבים היותר שקטים במרחק נסיעה סביר מהעיר, אם אתם עובדים בה.
 
על מנת להקל עליכם למצוא נכס לכל מטרה שהיא באזור מסוים, רצוי לשכור את שירותיו של יועץ נדל"ן המתמחה באזור שבו מבוקש הנכס. התועלת שעשויה לצמוח לכם מהעצות המקצועיות המושכלות והמועילות שלו עשויה להצדיק את עלות השירות שלו מכל בחינה. עצותיו לא יסולאו בפז אבל הם בהחלט ייאמדו בכסף, לרבות הכסף ששווה לכם הזמן שהוא יחסוך מכם על ניסיונות לאתר נכס בהעדר כל אמת מידה לחיפוש ממוקד ואפקטיבי.